9 Ağustos 2021 0 Comments

VÜCUDUNUZU KENELERDEN NASIL KORURSUNUZ?

Tüm kene türlerinin görünümlerinde küçük farklılıklar olmasına rağmen, çoğu şekil, boyut ve renk açısından birçok benzerlik taşır. Bu haşerelerin rengi kırmızımsı-kahverengi olma eğilimindedir ve gövdeleri oval biçimli bir görüntüye sahiptir ve kan emene kadar nispeten yassı bir şekildedirler. Gövdeleri, kan emdikten ve cilde tutunduktan sonra cilt üzeyinde daha kabarık bir görünüme sahiptir.

DEVAMINI OKU

24 Temmuz 2021 0 Comments

BU KAN EMİCİ BÖCEKLERE DİKKAT EDİN

Kan emici böcekler veya insan kanıyla beslenen böcekler, insanlar ve evcil hayvanlar da dahil olmak üzere genellikle sıcakkanlı, memeli konakçıları tercih eden parazitlerdir. Bazı insanlar için kanla beslenen bu böceklerin ısırıkları kaşıntılı ve tahriş edici izler bırakabilir. Daha da kötüsü, bazıları hastalık patojenlerini taşırlar. Peki kanla beslenen bu böceklerden hangilerine dikkat etmelisiniz?

DEVAMINI OKU

24 Temmuz 2021 0 Comments

MEVSİM ÇEVRE SİVRİSİNEK MÜCADELESİ

Havaların ısınmasıyla birlikte arkadaşlarınızla veya ailemizle dışarıda vakit geçirmek istiyorsunuz. Ancak sivrisinekler size rahat vermiyor.

Mevsim Çevre Sivrisinek Servisi, bahçenizdeki sivrisinek popülasyonunu azaltmak için çalışmaya başlar. Daha da iyisi, kullandığımız ürünün aktif bileşeni çimlerin sulanmasına karşı korumaya yardımcı olan özel bir polimer katmana sahiptir.

DEVAMINI OKU

13 Temmuz 2021 0 Comments

KARINCA İSTİLASI VE KARINCALAR HAKKINDA 5 İLGİNÇ BİLGİ

Karınca istilası elbette bazı zararlar verir. Fakat bu küçük yaratıkların gerçekte ne kadar büyüleyici olduğunu öğrenmek sizi şaşırtacak!

Karınca istilası hızlı bir şekilde gerçekleşir. Belki ilk başta bir veya iki karıncayı fark edersiniz. Muhtemelen çok geçmeden ve siz farkına varmadan, mutfak tezgahınızdan geçen bir dizi karınca göreceksiniz. Peki karıncalarla mcadele için ilaçlama ne kadar etkili?

DEVAMINI OKU

12 Temmuz 2021 0 Comments

KOKULU EV KARINCALARI

KOKULU EV KARINCALARI NERELERDE BULUNUR?

Kokulu ev karıncalarına bir çok bölgede rastlamak mümkündür. Bu karıncalar açık havada bulunabilir ve genellikle evler ve diğer kapalı yapılara girerler.

Açık havada, kokulu ev karıncaları, kayaların, tahtaların, kütüklerin ve malçların altında yuva yapar ve koloniler kurar. Hem gündüz hem de gece aktiftirler ve yiyecek ararlar ve sıcaklıklar 20 ile 30 derece arasında değiştiğinde daha sık  görünürler.

DEVAMINI OKU