• Sık Sorulan Sorular

   Mevsim Çevre olarak alanında uzman ekip arkadaşlarımızın sorularınıza vereceği cevaplar, çimlerinizi ve peyzajınızı sulamanın en uygun ve verimli yoluna sahip olmaya başlamanıza yardımcı olabilir.İletişim inkine tıklayarak bize hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • S. Otomatik sulama sistemi şu anda kullandığımdan daha fazla su kullanır mı?

   C. Hayır. - Aslında, otomatik bir yağmurlama sistemi su tasarrufu sağlayabilir. İyi tasarlanmış, verimli bir sulama sistemi, peyzajınızın ihtiyaç duyduğu su miktarını tam olarak uygular. Hatta bir daha asla su israfı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, yağmur sensörü ile sisteminiz yağmurun ne zaman yağdığını anlar ve suya ihtiyaç duyulmadığında kendini kapatır.

  • S. Otomatik sulama sistemine sahip olmak bana gerçekten zaman kazandırır mı?

   C. Evet. - Değerli zamanınızın bir dakikasını çimleri sulamak için harcamak zorunda kalmayacaksınız. Yeni sisteminiz tüm sulamayı sizin için yapar - evden uzakta olsanız bile!

  • S. Otomatik sulama sistemi elle suladığımdaki kadar su verir mi?

   C. Otomatik bir yağmurlama sistemi daha verimli bir iş çıkartır. Çünkü sistemi tasarlarken peyzaj alanının çeşitli sulama ihtiyaçlarına göre, çimenleri, ağaçları, çalıları veya bahçe bitkilerini sulamak için tasarlanmış özel ürünler kullanarak tasarlarız.

  • S. Zaten yağış alan bir bölgedeyiz. Yine de otomatik sulama sistemine ihtiyaç var mı?

   C. Evinize her üç günde bir yağmur yağsaydı - her seferinde aynı miktarda - muhtemelen bir sulama sistemine ihtiyacınız olmazdı. Ancak doğa bu şekilde çalışmaz ve sağlıklı, yemyeşil bir bahçe sağlamanın tek yolu, çimlerinizin ve bitkilerinizin düzenli olarak zamanlanmış ve eşit miktarda su almasını sağlamaktır. Yağmurun az olduğu veya hiç olmadığı kurak mevsimde, bitkileriniz susuz kaldıktan sadece birkaç gün sonra stres ve hasara uğrayabilir.

  • S. Otomatik sulama sisteminin bileşenleri nelerdir?

   C. Standart bir sistem, bir kontrol modülü (sistemin beyni olarak işlev görür), valfler (suyun yer altı borularına akmasını sağlamak ve durdurmak için açılıp kapanan) ve sprinklerden (suyu belirli alanlara dağıtan) oluşur. Yağmurlama sistemi, yağmur sensörü, toprak nem sensörleri ve damla sulama bölgeleri ile daha da özelleştirilebilir. Mevsim Çevre, verimli bir sulama sistemini oluşturan en eksiksiz bileşen serisini kullanır.

  • S. İyi bir otomatik sulama sisteminin maliyeti nedir?

   C. Bir sistemin fiyatı, mülk boyutu, peyzaj tipi, bölge sayısı, kullanılan ürünler ve özel tasarımlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Mevsim Çevre ile çalıştığınızda garantili bir hizmet alırsınız.

  • S. Otomatik sulama sistemimi çalıştırmada zorluk yaşayacak mıyım?

   C. Mevsim Çevre, size özel sulama ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar güçlü, programlanması ve ayarlanması kolay olan en gelişmiş sulama zamanlayıcıları ve kontrol modüllerinden oluşan geniş bir yelpaze sunar. Akıllı sistemler, değişen hava, sıcaklık ve yağmura göre kendilerini otomatik olarak ayarlar, böylece tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp rahatlamaktır.

  • Sonuç

   Çoğu insan gibi, muhtemelen otomatik sulama sistemi satın alma kararınızı tamamlamadan önce sormak isteyeceğiniz birçok sorunuz var. Bu bilgilerin bazı sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz, ancak daha fazla sorunuz varsa lütfen 0 216 505 6876 nolu telefondan ya da 0 552 505 6876 nolu telefondan Mevsim Çevre'yi arayın. 

 • svg
  Mobil: +90 552 505 6876
 • svg
  Ofis: +90 216 505 6876
 • svg
  info@mevsimcevre.com
X