OTOMATİK SULAMA HAKKINDA
SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Sık sorulan sorulara verilen aşağıdaki cevaplar, çimlerinizi ve peyzajınızı sulamanın en uygun ve verimli yoluna sahip olmaya başlamanıza yardımcı olabilir.

S. Otomatik sulama sistemi şu anda kullandığımdan daha fazla su kullanır mı?

C. Hayır. - Aslında, otomatik bir yağmurlama sistemi su tasarrufu sağlayabilir. İyi tasarlanmış, verimli bir sulama sistemi, peyzajınızın ihtiyaç duyduğu su miktarını tam olarak uygular. Hatta bir daha asla su israfı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, yağmur sensörü ile sisteminiz yağmurun ne zaman yağdığını anlar ve suya ihtiyaç duyulmadığında kendini kapatır.

S. Otomatik sulama sistemine sahip olmak bana gerçekten zaman kazandırır mı?

C. Evet. - Değerli zamanınızın bir dakikasını çimleri sulamak için harcamak zorunda kalmayacaksınız. Yeni sisteminiz tüm sulamayı sizin için yapar - evden uzakta olsanız bile!

S. Otomatik sulama sistemi elle suladığımdaki kadar su verir mi?

C. Otomatik bir yağmurlama sistemi daha verimli bir iş çıkartır. Çünkü sistemi tasarlarken peyzaj alanının çeşitli sulama ihtiyaçlarına göre, çimenleri, ağaçları, çalıları veya bahçe bitkilerini sulamak için tasarlanmış özel ürünler kullanarak tasarlarız.

S. Zaten yağış alan bir bölgedeyiz. Yine de otomatik sulama sistemine ihtiyaç var mı?

C. Evinize her üç günde bir yağmur yağsaydı - her seferinde aynı miktarda - muhtemelen bir sulama sistemine ihtiyacınız olmazdı. Ancak doğa bu şekilde çalışmaz ve sağlıklı, yemyeşil bir bahçe sağlamanın tek yolu, çimlerinizin ve bitkilerinizin düzenli olarak zamanlanmış ve eşit miktarda su almasını sağlamaktır. Yağmurun az olduğu veya hiç olmadığı kurak mevsimde, bitkileriniz susuz kaldıktan sadece birkaç gün sonra stres ve hasara uğrayabilir.

S. Otomatik sulama sisteminin bileşenleri nelerdir?

C. Standart bir sistem, bir kontrol modülü (sistemin beyni olarak işlev görür), valfler (suyun yer altı borularına akmasını sağlamak ve durdurmak için açılıp kapanan) ve sprinklerden (suyu belirli alanlara dağıtan) oluşur. Yağmurlama sistemi, yağmur sensörü, toprak nem sensörleri ve damla sulama bölgeleri ile daha da özelleştirilebilir.

Mevsim Çevre, verimli bir sulama sistemini oluşturan en eksiksiz bileşen serisini kullanır.

S. İyi bir otomatik sulama sisteminin maliyeti nedir?

C. Bir sistemin fiyatı, mülk boyutu, peyzaj tipi, bölge sayısı, kullanılan ürünler ve özel tasarımlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Mevsim Çevre ile çalıştığınızda garantili bir hizmet alırsınız. 

S. Otomatik sulama sistemimi çalıştırmada zorluk yaşayacak mıyım?

C. Mevsim Çevre, size özel sulama ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar güçlü, programlanması ve ayarlanması kolay olan en gelişmiş sulama zamanlayıcıları ve kontrol modüllerinden oluşan geniş bir yelpaze sunar. Akıllı sistemler, değişen hava, sıcaklık ve yağmura göre kendilerini otomatik olarak ayarlar, böylece tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp rahatlamaktır.

Sonuç

Çoğu insan gibi, muhtemelen otomatik sulama sistemi satın alma kararınızı tamamlamadan önce sormak isteyeceğiniz birçok sorunuz var. Bu bilgilerin bazı sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz, ancak daha fazla sorunuz varsa lütfen 0 216 505 6876 nolu telefondan ya da 0 552 505 6876 nolu telefondan Mevsim Çevre'yi arayın. 

img_divider

HANGİ SORULARI SORMALISINIZ?

Otomatik sulama sistemi projelendirmesi ve uygulaması hakkında sorabileceğiniz en önemli sorular şunlardır:

 1. Ne tür ürünler kullanılacak ve neden?
  Mevsim Çevre, projede öngörülen bileşenlerin her birini ve neden peyzajınız için en iyi olduklarını size açıklar.
 2. Satış sonrası hizmet veriliyor mu?
  Mevsim Çevre, satış sonrası hizmet vermeye isteklidir. Satış sonrası hizmetlerimiz arasında ilkbahar başlangıcı ve kışa hazırlama danışmanlığı da yer alır.
 3. Garanti var mı?
  Mevsim Çevre'de yapılan tüm işler garantilidir. Garanti süreleri, sistem bileşenleri ve işçiliğe göre değişebilir. Standart garanti süremiz bir yıldır.
 4. Müşteri referansları mevcut mu?
  Mevsim Çevre internet sitesinde müşteri referans bilgileri yer almaktadır. Referanslarımız bizden alacağınız hizmetin kalitesini önceden ölçmenin en iyi yoludur.

DİKKAT!
Bir yüklenici seçerken, size önemli oranda ucuz ücretlendirme teklif edenlere karşı dikkatli olmalısınız. Düşük teklif verenler lisanslı veya sigortalı olmayabilir ve çimlerinizi tehlikeye atabilecek ve sisteminizin ömrünü kısaltabilecek maliyet düşürücü teknikler kullanabilirler.

img_divider

NE BEKLEMELİSİNİZ?

Otomatik sulama sistemi projelendirmesi ve uygulaması hakkında Mevsim Çevre'den şunları beklemelisiniz:

 1. Proje aşamasına başlamak için, toprak koşullarını, su kaynaklarını ve su basıncını, bahçe bitkilerini ve yükselti durumlarını belirlemek için mülkünüzü görmek isteriz.
 2. İlk görüşmeden sonra, yapacağımız hesaplama ile yaklaşık maliyeti size bildiririz. Bu bildirimde kullanılan çeşitli ürünleri, tamamlayıcı malzeme ve kurulum bedellerini de size sunarız.
 3. Gerek proje gerekse uygulama aşamasında işin detayları hakkında sorduğunuz her soruya, doyurucu bir şekilde cevap vermekten mutluluk duyarız.
 4. İşimizi bitirip teslim ettikten sonra bahçenizi iş artıklarından arındırır, tertemiz bir şekilde size teslim ederiz.
 5. Son olarak otomatik sulama sisteminin kullanımı hakkında bilgilendirme yaparak, ihtiyaç anında ulaşabileceğiniz destek telefon numaralarımızı hatırlatırız.

img_divider

GÜVEN ÖNEMLİDİR

Her şeyden önce, güvenebileceğiniz bir yüklenici seçmelisiniz.

Mevsim Çevre 2009 yılından bu yana profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Alanında en yetenekli mimar ve mühendislerle çalışmakta ve sulama endüstrisinin en verimli, dayanıklı sulama ürünlerini kullanmaktadır. Sağlıklı bir bahçeye sahip olarak mülkünüzün değerini artırmak için ve böyle bir bahçeden zevk alacak zamana sahip olmak için Mevsim Çevre ile irtibata geçebilirsiniz.

img_divider

Otomatik sulama hizmetimiz hakkında bilgi almak için hemen arayın!