PEYZAJ PROJESİ ÇİZİMİ NEDİR?

Peyzaj projeleri, imarlı alanlarda yapı tarifi dışında kalan açık ve yeşil alanlar ile çatı ve atrium mekanları için ekolojik, doğal ve kültürel verilere dayalı üretilen fiziksel plan ve tasarım projeleridir. Tasarımın kalitesi uygulamayı da doğrudan etkileyeceği için peyzaj projesi çizimi alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

UZMANLIK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Proje çizilirken sulama sisteminin doğru çalışması, yürüyüş yollarının doğru planlanması, doğru bitki seçimi, sert zemin ve yaşam alanlarının yerleşimi, alan büyüklüğü, depo ve hidrofor yeterliliği, toprak yapısı vb. bir çok faktörün proje oluşturulurken dikkate alınması gerekmektedir. Eğer bu yapılırsa yani proje aşamasında tüm bileşenler hesaba katılırsa sonradan oluşabilecek ek maliyetler önlenmiş olur. Bundan dolayı peyzaj projelerinin konusunda uzman mimarlar tarafından tasarlanması büyük önem taşır.

Firmamızda peyzaj projeleri uzman peyzaj mimarları tarafından çizilir. Böylece henüz uygulama aşamasına geçmeden bir çok detayın önceden hesaplanması mümkün olur. Sonuçta proje çizimi uygulanmaya başlandığında optimum maliyetle maksimum verim elde edilir.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA VE TAM ZAMANINDA

Mevsim Çevre, mühendislik ilkeleri çerçevesinde uluslararası standartlar ve teknikleri göz önünde bulundurarak hizmet sınıfları için belirlenen süre içinde proje üretim sürecini gerçekleştirir.

Bazen hatalı işlerin düzeltilmesi, ilk yapım maliyetinden daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle peyzaj projelerinde uzmanlık büyük önem taşır.

img_divider

PEYZAJ PROJELERİNDE MEVSİM ÇEVRE UZMANLIĞI

  • Mevsim Çevre uzmanlığı ile çizilen peyzaj projeleri, size eşsiz bir konfor sunar.
  • Proje başlamadan bitmiş hali görülebilir.
  • İstediğiniz ölçekte proje detayları sunulur.
  • Bitki seçimlerinde tüm değişkenler dikkate alınır.
  • Bütçe/fayda dengesi gözetilerek kaynak verimliliği sağlanır.
  • Peyzaj alanı talebe göre maksimum ölçekte yapılandırılır.


Bahçenize ya da iç mekanınıza uygulamak istediğiniz fikirler zihninizde belirginleşmeye başladığında proje durumuna göre mimar/mühendis arkadaşlarımız size eşlik ederek genel bir çerçeve oluşmasına katkı sağlar. Daha sonra detay özellikler (bitki türleri, kameriyenin pozisyonu, bahçe yolları, sulama deseni vb.) belirlenir.


Proje süreci tamamlandığında uygulama maliyeti tam olarak hesaplanır. Projelerde sizin onayınıza bağlı olarak sonradan bazı değişiklikler yapılabilir.


Elbette. Projenizle ilgili tüm detayları üç boyutlu çizimlerden görebileceksiniz. AutoCad, PhotoShop, SketchUp programları ile çizilmiş görseller aracılığı ile de bitkilerinizin son yerleşim yerlerini görebileceksiniz.

Projede kullanılacak bütün malzemeler
İhtiyaç duyulan su kaynakları
Bitkilerin yerleri, Alanın kaç bölgeye ayrıldığı
Yaklaşık su tüketim ön raporu
Sert zemin ve yürüyüş yolları
Oturma alanları vb. birçok detay


Peyzaj hizmetimizle ilgili bilgi almak için hemen arayın ya da mesaj bırakın.